Arkiv for kategorien Seriesjakk

Østlandsserien 2014/15

Resultater fra 5. runde:

Follo 2 1,5-2,5 Akademisk 2
Jan Rune Moberg (1689) ½-½ Jan Gunnar Fredriksen (1897)
Andreas Støle (1837) ½-½ Pål Hermunn Johansen (1962)
Jan Fuglseth (1404*) ½-½ Eirik Søreng (1837)
Torbjørn Brenden (1413*) 0-1 Elvis Chikwati (1787)

Og dermed er det klart at Akademisk 2 rykker opp. Gratulerer til hele laget!

Stengt for kommentarer

Østlandsserien 2012/13, runde 2, 3 og 4

Østlandsserien 2012/13, avd. 3D, 2. runde (9/2):

Akademisk 2 1,5-2,5 Kongsvinger
Henrik Sjøl (1802) 0-1 Ole Smeby (1885)
Andrei Olsen (1641) 0-1 Sven Sawa (1688)
Eirik Søreng (1671) 1-0 Marius Eriksen (1498)
Elvis Chikwati (1405) ½-½ Tore Reppen (1446)

3. runde (13/1):

Ullr 1,5-2,5 Akademisk 2
Kurt Hetland (1754) 0-1 Ola Liabøtrø (1682)
Odd Pedersen (1623) 0-1 Jan Gunnar Fredriksen (1782)
Rowan Wood (1459) ½-½ Eirik Søreng (1671)
Tore Heggum (1437) 1-0 Elvis Chikwati (1405)

4. runde (10/2):

SOSS 2 1,5-2,5 Akademisk 2
Per Oscar Andersen (1968) 1-0 Henrik Sjøl (1802)
Dag Sødtholt (1997) ½-½ Jan Gunnar Fredriksen (1782)
Tor Egil Førland (1823) 0-1 Andrei Olsen (1641)
Bjørn Røst (1801) 0-1 Eirik Søreng (1671)
Stengt for kommentarer

Østlandsserien 2012/13, runde 1

Østlandsserien 2012/13, avd. 3D, 1. runde:

OSS 6 2,5-1,5 Akademisk 2
Ellisiv Reppen (2003) 0-1 Jan Gunnar Fredriksen (1778)
Yerazik Khachatourian (1923) ½-½ Andrei Olsen (1641)
Silvia Johnsen (1890) 1-0 Eirik Søreng (1718)
Ellen Øen Carlsen (1895) 1-0 Elvis Chikwati (1394)
Stengt for kommentarer

Resultatservice 2. divisjon avdeling A

Siste spillehelg for 2. divisjon:

6. runde
Caissa 0,5-3,5 Akademisk 2
Hønefoss 2 1,5-2,5 Vålerenga
Bærum 2,5-1,5 Stjernen 2
OSS 3 2,5-1,5 Nordstrand 4
7. runde
Nordstrand 4 0-4 Caissa
Akademisk 2 2-2 Hønefoss 2
Vålerenga 2,5-1,5 Bærum
Stjernen 2 1-3 OSS 3
2. divisjon A
OSS 3 7 10 18 5 0 2
Akademisk 2 7 9 15,5 3 3 1
Vålerenga 7 9 15 4 1 2
Stjernen 2 7 7 14,5 3 1 3
Caissa 7 6 13,5 2 2 3
Bærum 7 6 13 2 2 3
Nordstrand 4 7 5 11 1 3 3
Hønefoss 2 7 4 11,5 0 4 3
Stjernen 2 1-3 OSS 3
Aslak Haanshus (1768) 1/2 Henrik Wrangell
Espen Sollum (1692) 0-1 Sylvia Johnsen (1954)
Bjørn Fosdahl (1701) 1/2 Yerazik Katchatourian (1889)
Christoph Anderl (1704) 0-1 Tor Wetle Hoem (1844)
Vålerenga 2,5-1,5 Bærum
Carl Peter Kirkebø (2128) 1/2 Ivar M. Dahl (2027)
Arne Danielsen (2030) 1-0 Bjørn Haveland (1807)
Magnus Danielsen (1950) 1-0 Per A. Bergersen (1578)
Arnold Mundal (1784) 0-1 Henrik Walther
Nordstrand 4 0-4 Caissa
Olav Øye (1436) 0-1 Carl Eric Horda (1961)
Thoralf Barstad (1593) 0-1 Pål Farmen (1747)
Jarle Ness (1550) 0-1 Johan-S. Christiansen (1747)
Eivind S. Berntsen (1453) 0-1 Ken Ole Mikalsen (1688)
Stengt for kommentarer

Seriesjakken søndag

Akademisk 2 2-2 Hønefoss 2
Kenneth Einarsen (1943) 0-1 Arnbjørn Dyrdal (1877)
Egmond-Gabriel Dulman (1966) 1-0 Roger E. Østebø (1734)
Jan Gunnar Fredriksen (1742) 0-1 Kjell Håkon Lien (1525)
Eirik Søreng (1590) 1-0 Haavard Sandum (1428)

Øvrige resultater

Stjernen 2 – OSS 3 1-3
Nordstrand 4 – Caissa 0-4
Vålerenga – Bærum 2,5-1,5

Stengt for kommentarer

Seriesjakken lørdag

Caissa 0,5-3,5 Akademisk 2
Carl Eric Horda (1961) 0-1 Håkon Briseid (2114)
Timmie Nygaard (1868) ½-½ Egmond-Gabriel Dulman (1966)
Pål Farmen (1747) 0-1 Pål Hermunn Johansen (1610)
Johan-Sebastian Christiansen (1747) 0-1 Eirik Søreng (1590)

Øvrige resultater

OSS 3 2,5-1,5 Nordstrand 4
Henrik Wrangell 0-1 Carl Christian Aarnes (1624)
Yerazik Khachatourian (1889) 1-0 Thoralf N. Barstad (1593)
Tor Wetle Hoem (1844) ½-½ Jarle Ness (1550)
Bjarne Undheim (1753) 1-0 Eivind Sæteren Berntsen (1453)
Bærum 2,5-1,5 Stjernen 2
Ivar M. Dahl (2027) ½-½ Espen Sollum (1692)
Henrik Carlsen (1943) 0-1 Bjørn Fosdahl (1701)
Bjørn Haveland (1807) 1-0 Trym Jenssveen (1692)
Jan-Bjarne Rambø (1592) 1-0 Guttorm Andersen (1605)
Hønefoss 2 1,5-2,5 Vålerenga
Arnbjørn Dyrdal (1877) 0-1 Carl Peter Kirkebø (2128)
Roger Østebø (1734) ½-½ Arne Danielsen (2030)
Tore Edvardsen (1509) 0-1 Magnus Danielsen (1950)
Roger Granum (1418) 1-0 Arnold Mundal (1784)
Stengt for kommentarer

2.divisjon avdeling A; januarrundene

Runde 3

Hønefoss 2 1,5-2,5 OSS 3
Roger Østebø (1750) 0-1 Anders Rundgren (1745)
Arvid Gundersen (1443) 0-1 Bjarne Undheim (1764)
Haavard Sandum (1453) ½-½ Tommy Hansen (1371)
Roger Granum (1380) 1-0 Jon Børresen (1300)
Bærum 1,5-2,5 Caissa
Ivar M Dahl (2024) ½-½ Carl Eric Horda (1953)
Bjørn Haveland (1811) 0-1 Timme Nygaard (1875)
Jan-Bjarne Rambø (1612) 1-0 Pål Farmen (1753)
Henrik Walther (-) 0-1 Johan-Sebastian Christiansen (1673)
Stjernen 2 1,5-2,5 Nordstrand 4
Espen Sollum (1651) 0-1 Carl Christian Aarnes (1598)
Bjørn Fosdahl (1688) 0-1 Thoralf Barstad (1594)
Trym Jenssveen (1687) 1-0 Jarle Ness (1528)
Espen Wasshaug (1646) ½-½ Johannes Haug (1505)
Vålerenga 1-3 Akademisk 2
Carl Peter Kirkebø (2128) ½-½ Egmond-Gabriel Dulman (2004)
Arne Danielsen (2030) ½-½ Timo Nurmi (1865)
Magnus Danielsen (1948) 0-1 Pål Hermunn Johansen (1607)
Arnold Mundal (1794) 0-1 Eirik Søreng (1599)

Runde 4

Caissa 1,5-2,5 Stjernen 2
Carl Eric Horda (1961) ½-½ Espen Sollum (1651)
Timme Nygaard (h-1868) 0-1 Bjørn Fosdahl (1688)
Pål Farmen (s-1747) ½-½ Trym Jenssveen (1687)
Johan-Sebastian Christiansen (h-1714) ½-½ Guttorm Andersen (1606)
Hønefoss 2 2-2 Bærum
Roger Østebø (1750) 0-1 Ivar M. Dahl (2024)
Kjell Håkon Lien (1453) 1-0 Bjørn Haveland (1811)
Håvard Sandum (1453) 0-1 Per A.Bergersen (1572)
Roger Granum (1380) 1-0 Øivind Ekeberg (1203)
Nordstrand 4 1-3 Vålerenga
Olav Øye (1429) 0-1 Carl Peter Kirkebø (2128)
Carl Christian Aarnes (1598) ½-½ Arne Danielsen (2030)
Thoralf Barstad (1594) 0-1 Maria P. Jacobsen (1751)
Johannes Haug (1505) ½-½ Arnold Mundal (1794)
OSS 3 1,5-2,5 Akademisk 2
Yerazik Katchatourian (1930) 0-1 Egmond-Gabriel Dulman (2004)
Tor Wetle Hoem (1844) 1-0 Timo Nurmi (1865)
Anders Rundgren (1745) ½-½ Henrik Sjøl (1812)
Dag Eriksen (1556) 0-1 Jan Gunnar Fredriksen (1746)

Tabeller og oppsett:
http://heim.ifi.uio.no/~runed/seriesjakk.html

Stengt for kommentarer

Full resultatservice fra 2. divisjon avdeling A

Runde 1 (7. november)

Caissa 1-3 OSS 3
Carl Erik Horda (1953) 0-1 Henrik Wrangell (-)
Timmie Nygaard (1875) ½-½ Sylvia Johnsen (1954)
Pål Farmen (1753) ½-½ Yerazik Katchatourian (1930)
Johan-S. Christiansen (1673) 0-1 Jon Børresen (1300)
Hønefoss 2 2-2 Nordstrand 4
Roger Østebø (1750) 1-0 Jan Synnestvedt (1682)
Tore Edvardsen (1527) 0-1 Olav Øye (1429)
Kjell Håkon Lien (1453) 0-1 Thoralf Barstad (1594)
Haavard Sandum (1453) 1-0 Lars Kveli (1292)
Bærum 3,5-0,5 Akademisk 2
Ivar M. Dahl (2024) 1-0 Timo Nurmi (1865)
Jan-Bjarne Rambø (1612) 1-0 Jan Gunnar Fredriksen (1746)
Anders Taraldset (1421) ½-½ Jan Roksvold (-)
Henrik Walther (-) 1-0 Arne Kristian Lindmo (1350)
Stjernen 2 2,5-1,5 Vålerenga
Espen Sollum (1651) 0-1 Carl Peter Kirkebø (2128)
Bjørn Fosdahl (1688) 1-0 Arne Danielsen (2030)
Trym Jenssveen (1687) ½-½ Maria Pitz Jacobsen (1751)
Espen Wasshaug (1646) 1-0 Arnold Mundal (1741)

Runde 2 (5. desember)

Caissa 2-2 Hønefoss 2
Carl Erik Horda (1953) ½-½ Roger Østebø (1750)
Timmie Nygaard (1875) ½-½ Kjell Håkon Lien (1453)
Vidar Johansen (1801) 0-1 Haavard Sandum (1453)
Johan-S. Christiansen (1673) 1-0 Arve Frydenlund (1439)
Akademisk 2 2-2 Stjernen 2
Eirik Søreng (1599) 1-0 Espen Sollum (1651)
Jan Roksvold (-) ½-½ Børge Svanholm (1817)
Ola Liabøtrø (1525) ½-½ Bjørn Fosdahl (1688)
Mats Bay Fevolden (-) 0-1 Trym Jenssveen (1687)
Nordstrand 4 2-2 Bærum
Carl Christian Aarnes (1598) ½-½ Ivar M. Dahl (2024)
Thoralf Barstad (1594) ½-½ Bjørn Haveland (1811)
Espen Løken (1659) 0-1 Per A. Bergersen (1572)
Lars Kveli (1292) 1-0 Svein Klausen (-)
OSS 3 1,5-2,5 Vålerenga
Henrik Wrangell (-) 0-1 Carl Peter Kirkebø (2128)
Sylvia Johnsen (1954) 1-0 Arne Danielsen (2030)
Yerazik Katchatourian (1930) ½-½ Magnus Danielsen (1948)
Jon Børresen (1300) 0-1 Arnold Mundal (1794)
Stengt for kommentarer

Seriesjakken på søndag

Her er matchen til andrelaget fra søndag:

Akademisk 2 2-2 Stjernen 2
Eirik Søreng (1599) 1-0 Espen Sollum (1651)
Jan Roksvold (0) ½-½ Børge Svanholm (1817)
Ola Liabøtrø (1525) ½-½ Bjørn Fosdahl (1688)
Mats Bay Fevolden (0) 0-1 Trym Jenssveen (1687)

Jeg skal forsøke å få tak i flere detaljer fra divisjonen etterhvert. Her er tabellen så lenge:

Ø-DIV2A
Bærum 2 1 1 0 5,5 3
Sjernen 2 2 1 1 0 4,5 3
OSS 3 2 1 0 1 4,5 2
Hønefoss 2 0 2 0 4 2
Nordstrand 4 2 0 2 0 4 2
Vålerenga 2 1 0 1 4 2
Caissa 2 0 1 1 3 1
Akademisk 2 2 0 1 1 2,5 1

Neste matcher:
15. januar    Vålerenga 1 (b)
16. januar    OSS 3 (b)

Her er komplette individuelle resultater fra vår avdeling:

Les resten av dette innlegget »

Stengt for kommentarer

Seriesjakk

Her er detaljene fra andrelagets match mot Bærum fra tidligere i november:

Bærum 3,5-0,5 Akademisk 2
Ivar M. Dahl (2024) 1-0 Timo Nurmi (1865)
Jan-Bjarne Rambø (1612) 1-0 Jan Gunnar Fredriksen (1746)
Anders Taraldset (1421) ½-½ Jan Roksvald ()
Henrik Walter () 1-0 Arne Kristian Lindmo ()

Dette var en veldig åpen match i utgangspunktet og selv etter at vi tapte på andrebordet var vi godt med i matchen.

Både Jan og Arne Kristian spilte godt og var veldig nær å få bedre uttelling.
Timo presset hardt på vinst på førstebordet, og etter å ha unnveket en 10-12 remisvarianter endte det med tap tilslutt.

Fortjent seier til Bærum, men i største laget etter spillets gang.
6 matcher gjenstår, i første omgang mot Stjernen 2 i desember.

Stengt for kommentarer

« Tidligere innlegg