Seriesjakk 2013/14
Turneringsservice resultatlister Eliteserien og Østlandsserien.
Akademisk 1
Eliteserien |
OSS |
9 |
8 |
0 |
1 |
41,5 |
16 |
Vålerenga |
9 |
6 |
2 |
1 |
35 |
14 |
Asker |
9 |
6 |
2 |
1 |
32 |
14 |
SK 1911 |
9 |
6 |
0 |
3 |
31 |
12 |
Akademisk |
9 |
5 |
0 |
4 |
21 |
10 |
Bergens |
9 |
4 |
1 |
4 |
26 |
9 |
Black Knights |
9 |
2 |
2 |
5 |
25,5 |
6 |
SOSS Selvaagbygg |
9 |
2 |
1 |
6 |
20 |
5 |
SK 96 |
9 |
1 |
1 |
7 |
20,5 |
3 |
Moss |
9 |
0 |
1 |
8 |
17,5 |
1 |
Individuelle resultater
Navn |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
Score |
Øystein |
0 |
– |
0 |
0 |
½ |
1 |
1 |
0 |
0 |
2,5/8 |
Alf Roger |
1 |
1 |
0 |
1 |
½ |
1 |
1 |
½ |
0 |
4/9 |
Hans Olav |
1 |
½ |
0 |
0 |
½ |
1 |
1 |
½ |
0 |
4,5/9 |
Trond |
½ |
1 |
½ |
0 |
1 |
– |
½ |
0 |
0 |
3,5/8 |
Håkon |
1 |
1 |
0 |
– |
– |
½ |
– |
0 |
0 |
2,5/6 |
Gustav |
1 |
0 |
– |
– |
1 |
½ |
1 |
0 |
0 |
3,5/7 |
Ellen |
– |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
– |
– |
– |
0/5 |
Hans Arild |
– |
– |
– |
0 |
– |
– |
½ |
– |
– |
0,5/2 |
1. runde
Moss |
1,5-4,5 |
Akademisk |
IM Frode Elsness (2483) |
1-0 |
IM Øystein Hole (2367) |
IM Petter Haugli (2293) |
0-1 |
Alf Roger Andersen (2205) |
Anders G Hagen (2117) |
0-1 |
Hans O. Lahlum (2182) |
Paul Johansen (2115) |
½-½ |
Trond Thorstensen (2241) |
Gunnar Stray (2050) |
0-1 |
Håkon Briseid (2143) |
Svein Rishovd (2035) |
0-1 |
FM Gustav Gudbrandsen (2231) |
2. runde
Akademisk |
3,5-2,5 |
Black Knights |
WIM Ellen Hagesæther (2210) |
0-1 |
IM Sam Collins (2471) |
Alf Roger Andersen (2205) |
1-0 |
IM Maxim L Devereaux (2367) |
Hans O. Lahlum (2182) |
½-½ |
FM Lars Even Andersen (2297) |
Trond Thorstensen (2241) |
1-0 |
FM Hallvard V Ådnøy (2263) |
Håkon Briseid (2143) |
1-0 |
WIM Sheila Barth Sahl (2243) |
FM Gustav Gudbrandsen (2231) |
0-1 |
Georg S. Børresen (2191) |
3. runde
Asker |
5.5-0.5 |
Akademisk |
GM Kjetil A. Lie (2513) |
1-0 |
IM Øystein Hole (2353) |
IM Espen Lie (2454) |
1-0 |
WIM Ellen Hagesæther (2222) |
GM Berge Østenstad (2483) |
1-0 |
Alf Roger Andersen (2215) |
FM Carl Fr. Ekeberg (2304) |
1-0 |
Hans O. Lahlum (2182) |
CM Åsmund Hammerstad (2263) |
½-½ |
Trond Thorstensen (2219) |
FM Bruce Diesen (2180) |
1-0 |
Håkon Briseid (2151) |
4. runde
Akademisk |
1-5 |
SK 1911 |
IM Øystein Hole (2353) |
0-1 |
IM Frode Olav Olsen Urkedal (2485) |
WIM Ellen Hagesæther (2222) |
0-1 |
IM Torbjørn R. Hansen (2477) |
Alf Roger Andersen (2215) |
1-0 |
IM Torstein Bae (2447) |
Hans O. Lahlum (2182) |
0-1 |
WIM Silje Bjerke (2195) |
Trond Thorstensen (2219) |
0-1 |
Johannes Kvisla (2142) |
Hans Arild Runde (2037) |
0-1 |
Jens Hjorth Kjølberg (2056) |
5. runde
SK 96 |
2,5-3,5 |
Akademisk |
IM Ivar Bern (2310) |
½-½ |
IM Øystein Hole (2353) |
FM Kjell Arne Mork (2298) |
1-0 |
WIM Ellen Hagesæther (2222) |
Ole Johan Valaker (2204) |
½-½ |
Alf Roger Andersen (2215) |
Ove Sævareid (2162) |
½-½ |
Hans O. Lahlum (2182) |
FM Daniel Hersvik (2225) |
0-1 |
Trond Thorstensen (2219) |
FM Per Erik Manne (2198) |
0-1 |
FM Gustav Gudbrandsen (2237) |
6. runde
Bergens |
2,5-3,5 |
Akademisk |
IM Eirik Gullaksen (2371) |
0-1 |
IM Øystein Hole (2353) |
FM Stig Gabrielsen (2321) |
1-0 |
WIM Ellen Hagesæther (2222) |
FM Trond Gabrielsen (2277) |
½-½ |
Alf Roger Andersen (2215) |
Sondre Merkesvik (2044) |
0-1 |
Hans O. Lahlum (2182) |
Arne Hagesæther (2148) |
½-½ |
Håkon Briseid (2151) |
CM Abdulla M Muhsen (2191) |
½-½ |
FM Gustav Gudbrandsen (2237) |
7. runde
Akademisk |
4-2 |
SOSS Selvaagbygg |
IM Øystein Hole (2367) |
1-0 |
IM Geir Sune T Østmoe |
Alf Roger Andersen (2205) |
0-1 |
FM Hans K Harestad (2286) |
Hans O. Lahlum (2182) |
1-0 |
Kim Chr. Astrup (2256) |
Trond Thorstensen (2241) |
½-½ |
WGM Niina Koskela (2211) |
FM Gustav Gudbrandsen (2231) |
1-0 |
Pål Andreassen (2125) |
Hans Arild Runde (2037) |
½-½ |
Dag Sødtholt |
Oppdatert 30/5: Sluttresultatet er endret til 4,5-0,5 grunnet regelbrudd.
8. runde
Vålerenga |
5,5-0,5 |
Akademisk |
GM Evgeny Romanov (2616) |
1-0 |
IM Øystein Hole (2367) |
GM Kaido Kulaots |
1-0 |
Alf Roger Andersen (2205) |
IM Aryan Tari (2295) |
½-½ |
Hans O. Lahlum (2182) |
FM Brede Alex. Kvisvik (2316) |
1-0 |
Trond Thorstensen (2241) |
Odin Blikra Vea (2233) |
1-0 |
Håkon Briseid (2143) |
Ludy Helsio Sousa |
1-0 |
FM Gustav Gudbrandsen (2231) |
Oppdatert 30/5: Sluttresultatet er endret til 3,5-1,5 grunnet regelbrudd.
9. runde
Akademisk |
0-6 |
OSS |
IM Øystein Hole (2367) |
0-1 |
GM Leif E Johannessen (2521) |
Alf Roger Andersen (2205) |
0-1 |
GM Einar J Gausel (2500) |
Hans O. Lahlum (2182) |
0-1 |
IM Nicolai Getz (2352) |
Trond Thorstensen (2241) |
0-1 |
IM Andreas G.R. Moen (2390) |
Håkon Briseid (2143) |
0-1 |
Lars Oskar Hauge (2179) |
FM Gustav Gudbrandsen (2231) |
0-1 |
FM Ørnulf Stubberud (2322) |
Akademisk 2
Østlandsserien 3D |
OSS 5 |
5 |
5 |
0 |
0 |
16 |
10 |
Akademisk 2 |
5 |
3 |
1 |
1 |
14 |
7 |
SK 1911 4 |
5 |
2 |
1 |
2 |
9 |
5 |
Vålerenga 2 |
5 |
1 |
2 |
2 |
9 |
4 |
Follo 2 |
5 |
0 |
2 |
3 |
7,5 |
2 |
Nordstrand 6 |
5 |
0 |
2 |
3 |
4,5 |
2 |
Individuelle resultater
Navn |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
Score |
Ola |
1 |
– |
– |
– |
1 |
2/2 |
Jan Gunnar |
½ |
– |
1 |
0 |
1 |
2,5/4 |
Eirik |
1 |
– |
1 |
– |
1 |
3/3 |
Elvis |
1 |
1 |
1 |
– |
0 |
3/4 |
Hans Arild |
– |
– |
– |
0 |
– |
0/1 |
Henrik |
– |
0 |
– |
½ |
– |
0,5/1 |
Andrei |
– |
1 |
– |
1 |
– |
2/2 |
Alf Marius |
– |
0 |
– |
– |
– |
0/1 |
Anders |
– |
– |
1 |
– |
– |
1/1 |
1. runde
SK 1911 4 |
0,5-3,5 |
Akademisk 2 |
Daniel Barker (1863) |
0-1 |
Ola Liabøtrø (1698*) |
Anders B Iversen (1702) |
½-½ |
Jan Gunnar Fredriksen (1976) |
Trond Jacobsen (1670) |
0-1 |
Eirik Søreng (1863) |
Helge Fjellestad (1692) |
0-1 |
Elvis Chikwati (1473*) |
2. runde
Akademisk 2 |
2-2 |
Follo 2 |
Henrik Sjøl (1853) |
0-1 |
Holger Lange (1634*) |
Andrei Olsen (1824) |
1-0 |
Torstein Furnes (1595*) |
Elvis Chikwati (1473*) |
1-0 wo |
Jan Rune Moberg (1704) |
Alf Marius Foss Olsen (1462*) |
0-1 |
Bjarne G Holm (1447*) |
3. runde
Nordstrand 6 |
0-4 |
Akademisk 2 |
Per Tore Anonsen (1744) |
0-1 |
Jan Gunnar Fredriksen (1976) |
Hans K. Gaarder (1713) |
0-1 |
Eirik Søreng (1863) |
Lars Kveli (1739) |
0-1 |
Elvis Chikwati (1473*) |
Øyvind Cartensen (1566) |
0-1 |
Anders Paulshus (1567) |
4. runde
Akademisk 2 |
1,5-2,5 |
OSS 5 |
Hans Arild Runde (2032) |
0-1 |
FM Ole Christian Moen (2224) |
Jan Gunnar Fredriksen (1976) |
0-1 |
FM Erling Kristiansen (2189) |
Henrik Sjøl (1853) |
½-½ |
Rich. Wicklund-Hansen (1853) |
Andrei Olsen (1824) |
1-0 |
Odd Habberstad (1847) |
5. runde
Vålerenga 2 |
1-3 |
Akademisk 2 |
Magnus Danielsen (2027) |
0-1 |
Ola Liabøtrø (1698*) |
Sara Næss (1443) |
0-1 |
Jan Gunnar Fredriksen (1976) |
Torgeir H Bø (1444) |
0-1 |
Eirik Søreng (1863) |
Megan Alyssa Garcia (1248*) |
1-0 |
Elvis Chikwati (1473*) |